ԳՆԿԿ-ն՝ ECC'25-ի շրջանակներում կայանալիք «Ինքնավար համակարգերի անվտանգ կառավարում և ուսուցում» թեմայով աշխատաժողովի համակազմակերպիչ
Ուրախությամբ հայտնում ենք, որ Գիտական նորարարության և կրթության կենտրոնը (ԳՆԿԿ) հանդիսանում է Եվրոպական կառավարման կոնֆերանսի (European Control Conference 2025, ECC'25) շրջանակներում կայանալիք «Ինքնավար համակարգերի անվտանգ կառավարում և ուսուցում» թեմայով աշխատաժողովի համակազմակերպիչ։
Կոնֆերանսը տեղի կունենա Հունաստանի Սալոնիկ քաղաքում, 2025թ. հունիսի 24-ից 27-ը, համախմբելով կառավարման համակարգերի և հարակից ոլորտների առաջատար մասնագետներին։
Հատկանշական է, որ ԳՆԿԿ-ի առաջատար գիտաշխատողներ Աստղիկ Հակոբյանը և Տիգրան Բաքարյանը, ինչպես նաև մեր գիտական խորհրդատու, պրոֆ. Նաիրա Հովակիմյանը (Իլինոյսի համալսարան), հանդես կգան որպես աշխատաժողովի խոսնակներ։ Նրանք կներկայացնեն իրենց գիտահետազոտական աշխատանքները և կխոսեն ինքնավար համակարգերի կառավարման ոլորտի նորարարությունների մասին։

CSIE Co-organizes Workshop on Safe Control in Autonomous Systems at ECC'25
We're proud to announce that the Center for Scientific Innovation and Education (CSIE) is a co-organizer of the upcoming workshop on safe control and learning in autonomous systems at the European Control Conference 2025 (ECC'25).
The conference will be held in Thessaloniki, Greece, on June 24-27, 2025, bringing together leading experts in control systems and related fields.
We're especially excited that CSIE leading researchers Astghik Hakobyan and Tigran Bakaryan, along with our scientific advisor Prof. Naira Hovakimyan (University of Illinois Urbana-Champaign), will be featured speakers at the workshop, presenting their research and discussing innovations in the field of autonomous systems control.