Շուտով կկայանա ECC'25-ի շրջանակներում կազմակերպվող «Ինքնավար համակարգերի անվտանգ կառավարում և ուսուցում» թեմայով աշխատաժողովը
Այս տարի Եվրոպական կառավարման կոնֆերանսը(ECC'25) տեղի կունենա Հունաստանի Սալոնիկ քաղաքում՝ 2025թ. հունիսի 24-ից 27-ը, համախմբելով կառավարման համակարգերի և հարակից ոլորտների առաջատար մասնագետներին ամբողջ աշխարհից:
Որպես «Ինքնավար համակարգերի անվտանգ կառավարում և ուսուցում» թեմայով աշխատաժողովի համակազմակերպիչ՝ Գիտական նորարարության և կրթության կենտրոնը (ԳՆԿԿ) ուրախությամբ հիշեցնում է ECC'25-ի շրջանակներում կայանալիք այս բացառիկ իրադարձության մասին:
Աշխատաժողովի ամսաթիվ: 2025թ. հունիսի 24, ժամը՝ 9:00-ից 17:00
Անցկացման վայր: Հունաստան, Սալոնիկ, Սալոնիկի համերգային դահլիճ (Thessaloniki Concert Hall)
ԳՆԿԿ-ի առաջատար գիտաշխատողներ Աստղիկ Հակոբյանը և Տիգրան Բաքարյանը, ինչպես նաև մեր գիտական խորհրդատու, պրոֆ. Նաիրա Հովակիմյանը (Իլինոյսի համալսարան), հանդես կգան որպես աշխատաժողովի խոսնակներ։
Սա եզակի հնարավորություն է՝ ծանոթանալու ինքնավար համակարգերի կառավարման ոլորտի նորարարություններին, հանդիպելու ինքնավար համակարգերի, կառավարման տեսության և մեքենայական ուսուցման բնագավառի գիտահետազոտողներին․
Աշխատաժողովի ամբողջական ծրագիր՝ https://ecc25.csiefoundation.am/

The "Safe Control and Learning in Autonomous Systems" workshop organized within the framework of ECC'25 will be held soon
This year, the European Control Conference (ECC'25) will take place in Thessaloniki, Greece, on June 24-27, 2025, bringing together leading experts in control systems and related fields from around the world.
As a co-organizer of the "Safe Control and Learning in Autonomous Systems" workshop, the Center for Scientific Innovation and Education (CSIE) is delighted to remind you about this exceptional event within the framework of ECC'25.
Workshop Date: June 24, 2025, from 9:00 to 17:00
Venue: Greece, Thessaloniki, Thessaloniki Concert Hall
CSIE's leading researchers Astghik Hakobyan and Tigran Bakaryan, along with our scientific advisor Prof. Naira Hovakimyan (University of Illinois Urbana-Champaign), will be featured speakers at the workshop.
This is a unique opportunity to learn about innovations in the field of autonomous systems control and meet researchers in the areas of autonomous systems, control theory, and machine learning.